Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

21. srpna 2010 v 21:14 |  Referáty
Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
Za války kvůli náletům poslali Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Londýna, bydleli u
starého profesora. Když se šli rozhlédnout po domě, vešli do prázdného pokoje, kde byla jenom skříň. Když odešli, Lucka ta nejmenší z nich tam zůstala a podívala se do skříně.
Vlezla si dovnitř, otírala se o kabáty, ale najednou ucítila sníh a větve stromu. Šla tedy k pouliční lampě a tam se setkala s faunem Tumnusem, který jí řekl o zlé čarodějnici, která v Narnii udělala zimu. Netrvalo dlouho a Edmund se tam dostal také. Potkal se s čarodějnicí, která je zlá a nechce, aby na trůn dosedli syny Adamovi a dcery Eviny, protože by umřela. Řekla, ať je přivede a on řekl, že ano, protože ho navedla jídlem, který má nejradši. Do Narnie se dostali všichni i Petr se Zuzanou, kteří byli nejstarší. Šli za faunem.
Dozvěděli se, že ho zajala tajná policie od čarodějnice. Potkala je rodina
Bobrovích. A pak už to šlo rychle, Edmund utekl ke královně a vše jí řekl i to že přišel lev
Aslan a že mají sraz u kamenného stolu, a jeli za nimi. Edmundovi došlo, jak je zlá ale ona ho nechtěla pustit. Když ho zachránili, omluvil se všem. Pak už jenom chtěla krev zrádce a lev se obětoval pro Edmunda, u kamenného stolu ho zabila. Pak praskl a lev byl znova živ.
S dívkami pak jeli probudit ostatní, co proměnila v kámen. Vrátili se a tam byla bitva, všichni viděli jak Petr bojuje s čarodějnicí a pár soch. Lev se vrhl na čarodějnici a pak byla bitva dokončena. Edmund zničil hůlku čarodějnice, potom zůstal ležet na zemi. Lucka si vzala lahvičku co dostala od Santy a dala mu pár kapek a pak šla ostatní probouzet a lev probouzel ty co byli v sochy. A sedli na trůn a vládly jako synové Adamovi a dcery Eviny. Když faun ohlásil, že po lese běhá bílí jelen sedli na koně a honili ho, v tom se ocitli mezi kabáty a ze skříně vypadli normální Petr, Zuzana, Edmund a Lucka.

Hodnocení: Skvělá kniha, četla jsem jen druhý díl. Kniha je natočená a je i druhý díl: Princ Kaspian..

75%/100%
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.