Hraničářův učeň: Rozvaliny Gorlanu

21. srpna 2010 v 21:06 |  Referáty
Hraničářův učeň: Rozvaliny Gorlanu
Hraničářův učen od Johna Flanagana. Je zatím osm dílů.
Je den, kdy si mistři vybírají své učně. Willa, protože je na svůj věk malý nepřijmou do bojové školy, o které snil a místo toho se dostane jako učeň k Haltovy. Halt je hraničář, který se umí pohybovat tak aby ho nikdo neviděl. Tuto schopnost lidé považují za černou magii a proto se hraničářům vyhýbají. Will se učí používat hraničářské zbraně: luk a šíp, maskovací pláštěnku a jezdit na Cukovy - tj. malý pony. Will si na život hraničářova učně zvykne a oblíbí si ho. Na hraničářském sněmu se dozvědí, že Morgarath, nepřítel království, kterého porazili při poslední válce, se chystá na další útok
a má kromě spojenectví s kmenem Skandijců a hroznými wargaly na své straně ještě děsivé stvůry. Kalkary. A tak se vydají na nebezpečnou cestu s Gilanem bývalým učněm Halta je vystopovat. Nakonec se jim podaří Kalkary zabít s pomocí baronem Araldem a sirem Rodneym. Will zjistí, že být hraničářem není tak špatné…Jenže zabili jenom Kalkary a tak je čeká válka se samotnym Morgarathem.

Hodnocení: Knihu mi doporučila má sestra. Sama jí nečetla, ale když mi jí doporučila tak sem si jí půjčila z knihovny ( snad je budu mít =)). Když sem si přečetla první kapitolu hned sem věděla,. že tohle bude moje nejoblíbenější kniha =). Opravdu, je skvělá!!! Na knize mě zaujal hlavně Will tima otázkama a žarlivostí, ale ze všeho nejvíc jak sem si myslela, že hraničáři jsou zlý =D a teď uplně mě to překvapilo. Nebo v pětce jak Halt prohlašoval, že Will už je jako jeho syn =))...a Allys...Zatím sem stihla přečíst jen pět dílů, ale jakmile budu mít nějakej časík ČTU =D !!  A největší překvápko, že bude i film!! No teda doufám, protože to musim vidět !! Doporučila bych to všem! Nejlepší kniha na světě =))!!

nekonečno%/100%

 


Komentáře

1 ladnil ladnil | E-mail | 1. července 2011 v 13:56 | Reagovat

s tím, že je to nejúžasnější kniha na světě naprosto souhlasím, prostě BOMBA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.